HALİLİYE BELEDİYESİ, BAYRAMIN İLK GÜNÜ TÜM EKİPLERİYLE SEFERBER OLDU

Kurban Bayramı hazırlıklarını titizlikle yürüten Haliliye Belediyesi, bayramın birinci günü tüm ekipleriyle seferber oldu. Bayram namazı sonrası kurban poşeti dağıtan ekipler, kurban kesim yerlerini de sık sık denetledi.

Haliliye Belediyesi, vatandaşların bayramı huzur içerisinde geçirmesini sağlamak için Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı 600 personel ile çalışmalarını yürütüyor.

Bayram namazı sonrası ve kurban kesim yerlerinde vatandaşlara 8 ton kurban poşeti dağıtan Temizlik İşleri Müdürlüğü, tüm ekipmanlarıyla kurban kesim yerlerinde vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Kurbanlıkların temiz bir ortamda kesilmesi ve vatandaşların hiçbir olumsuzluk yaşamaması için kurban kesim yerlerini dezenfekte eden ekipler, 80 adet kanca, el arabası, kürek, sıvı sabun ve çöp konteynerleriyle vatandaşlara hijyenik alan sunuyor. Kötü koku ve görüntünün önüne geçilmesi için kesim yerlerindeki çöp konteynerlerini ve mazgalları sıklıkla temizleyen ekipler, kapsamlı temizlik çalışmasını tüm noktalarda sürdürüyor. Sabahın ilk ışıklarıyla sahada görev alan Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ise kurban kesim ve satış yerlerini denetlemeye devam ediyor. Kurban satış yerlerinde satıcıları bilgilendiren ekipler, alanlarda sabit ekip bulundurarak, vatandaşların huzur ve güven içerisinde alışveriş yapmasını sağlıyor.

Öte yandan, Haliliye Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise vatandaşların bayram boyunca yaşayabilecekleri olumsuzlukları “444 22 63” numaralı İletişim Merkezi aracılığıyla aktarabileceği ifade edildi. 

 

Eklenme Tarihi: 16.06.2024 11:11

×