BAŞKAN DEMİRKOL BİNLERE SESLENDİ: KIYAMETE KADAR BU VATAN BÖLÜNMEYECEK

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 15 Temmuz askeri kalkışma girişimi sonrasında başlatılan demokrasi nöbetinin beşinci gecesinde meydanda toplanan binlere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talimat gelinceye kadar meydanların boşaltılmamasını isteyen Demirkol, kıyamete kadar vatanın bölünmeyeceğini söyledi.

Demokrasi nöbetinin beşinci gecesinde Rabia Meydanı’nda toplanan binlerle bir araya gelen Başkan Fevzi Demirkol, nöbet alanlarından sabahın ilk ışıklarına kadar ayrılmadı. Gece saatlerinde toplanan halka seslenen Başkan Demirkol, 12 Eylül’deki gibi camilerin kapatıldığı bir Türkiye’nin olmadığını söyledi. Halka meydanları terk etmeyin çağrısında da bulunan Başkan Demirkol, ezanın ve tekbirlerin tüm dünyaya yayılacağını vurguladı. Başkan Demirkol, demokrasi nöbetinde alanları boş bırakmayan kalabalığa yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:

“12 Eylül’de camilerin kapandığı Türkiye yok artık ve bu sizlerin, bu tekbirlerin sayesinde. Allahu ekber, İlahi Kelimetullah dediğiniz, Allah’ın kelamını yükseltmek için bütün yasaklara, ateş açılmasına ve bombardımanlar yapılmasına rağmen bir destan yazdınız. Bu meydanları doldurdunuz. Allah sizden razı olsun. Kıyamete kadar ezan susmayacak, bayrak inmeyecek, bu vatana sahip çıkacağız ve bu vatan bölünmeyecek. İnşallah bu ezanlarınız, bu tekbirleriniz tüm dünyaya yayılacak. Bu arada şunu ifade edeyim; bu ezanlarınız, bu salalarınız ve tekbirleriniz sayesinde ülkemizin geleceği, milletin umudu, ümmetin umudu olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderimiz, Cumhurbaşkanımıza inşallah Cenab-ı Hakk kuvvet versin, kudret versin. Düşmanın korkulu rüyası olsun. Cumhurbaşkanımızdan talimat gelinceye kadar nöbetimiz devam edecektir. Her gece bu meydanlarda olacağız. Bu milli irade sayesinde inşallah Cenab-ı Hakk düşmanlarımızı kahreyleyecek.”

Başkan Demirkol, konuşmasının ardından meydandaki vatandaşlarla görüştü ve sabahın ilk ışıklarıyla alandan ayrıldı.

Eklenme Tarihi: 20.07.2016 05:07

×