ÇOCUKLAR, HALİLİYE BELEDİYESİNİN ÇOCUK SOKAĞI’NDA DOYASIYA EĞLENDİ

Haliliye Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kurulan Çocuk Sokağı’nda, çocuklar gönüllerince eğlendi. Unutulmaya yüz tutmuş oyunların oynandığı sokakta, Başkan Fevzi Demirkol’da çocuklara eşlik etti.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ulubatlı Mahallesi’ndeki Ulubatlı Semt Pazarı’nın bulunduğu alanda Çocuk Sokağı’nda kurdu. Haliliye Belediyesi’nin kültür tırının da konuşlandırıldığı sokak, çocukların doyasıyla eğleneceği bir alana dönüştürüldü. Çocuk Sokağı’nı Başkan Fevzi Demirkol, eşi Adile Demirkol, Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cemil Çadak, Belediye Meclis Üyeleri Ahmet İnan, Emin Coşkun, Erdal Deniz, Feyat Akbaş, Hasan Kaya, Mehmet Toprak ve Nusret Kaya, vatandaşlar ile çocuklar ziyaret etti.

ÇOCUKLAR UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ OYUNLARI OYNADI

Halk oyunları gösterisiyle başlayan etkinlikler, Hacivat Karagöz oyunu, çocuk keman korosu ve bir çocuğun gitar resitali vermesiyle devam etti. Gönüllerince eğlenen çocuklar; unutulmaya yüz tutmuş olan tel araba, tel çember, çelik çomak, deleme, elim sende, çizgi, sek sek, yağ satarım bal satarım, yakan top, ip atlama, top sektirme ve beş taş oyunlarını oynadı. Çocuklar ayrıca kurulan alanlarda resim öğretmenleri tarafından yüzlerine şekiller çizdirip, parmaklarını boyayarak resimler yaptı. Göbeklitepe resminin bulunduğu yapboz oyunu da çocukların ilgi odağı oldu.

DEMİRKOL: BUGÜNÜN SEVİNCİNİ DOLU DOLU YAŞASINLAR

Başkan Fevzi Demirkol, yaptığı açıklama çocukların geleceklerini teminat altına almak için çalıştıklarını ifade etti. Dünya üzerindeki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm çocuklar için kutlu olması temennisinde bulunan Başkan Demirkol, “Bugünün yıldızları sevgili çocuklarımız. Bugün çocuk bayramı, o nedenle fazla söze hacet yok. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bu çocuklar ülkemizin geleceği, devletin ebet müddet devam etmesi için bir sigorta. O bakımdan çocuklar bizim için çok değerli. Bunu 96 yıl önce 23 Nisan 1920’de Egemenlik ve Çocuk Bayramı diye Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yıl dönümünde her zaman Çocuk Bayramı diye kutlanmıştır. 23 Nisan dünya üzerinde ilk ve tek çocuk bayramıdır. Gelecekte bu çocuklarımızın dünyanın en mutlu insanları olarak yaşamaları için gayretlerimiz, çabalarımız, kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte devam etmektedir. Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun. Bugünün sevincini dolu dolu yaşasınlar. İnşallah gelecekte bizlerden daha iyi yetişmiş, bizim nesillerden daha iyi devletine sahip çıkmış, bizim nesillerden daha fazla dinine, vatanına sahip çıkmış olurlar” dedi.

BAŞKAN DEMİRKOL, ÇOCUKLARA EŞLİK ETTİ

Çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan ve onlarla bolca fotoğraf çektiren Başkan Demirkol, daha sonra unutulmaya yüz tutmuş oyunlara eşlik etti. Çocuklarla beraber deleme, çelik çomak, tel araba ve tel çember oyunlarını oynayan Başkan Demirkol, kurulan kermeste vatandaşlara yemek ikramında da bulundu.

Etkinliklerin sonunda ise konfeti patlatıldı. 

Eklenme Tarihi: 23.04.2016 07:14

×