HALİLİYE’DE ZABITA EKİPLERİNDEN GIDA SATIŞI YAPAN İŞYERLERİNE DENETİM

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini aralıksız devam ettiriyor. Yapılan denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş 15 kutu gazlı içeceğe el koyan ekipler, işyeri hakkında işlem yaptı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki denetimlerini periyodik olarak mahalle mahalle devam ettiriyor. Vatandaşların sağlıklı gıda tüketimini amaçlayan zabıta ekipler, çalışmalarını da bu doğrultuda yoğunlaştırıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çalışanlarıyla birlikte Refahiye ve Hamidiye mahallelerinde denetime çıkan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda satışı yapan işyerlerinde hijyen, denetim ve ürünlerin son kullanımına ilişkin incelemelerde bulundu. Kurallara uymayan işyerleri hakkında tutanak tutan ekipler, denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş 15 kutu gazlı içeceğe de el koydu. İçeceklerin imhasını gerçekleştiren ekipler, işyeri hakkında da işlem yaptı. Zabıta ekipleri ayrıca, pide ve somun fırınlarında da gramaj kontrolü yaptı.

Öte yandan Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; halk sağlığını korumaya yönelin ilçe genelinde denetimlerin devam edeceği bildirildi.

Eklenme Tarihi: 29.04.2016 02:13

×