HALİLİYE BELEDİYESİ, ATLETİZMDE YENİ SPORCULAR YETİŞTİRİYOR

Haliliye Belediye Spor Kulübü, atletizm branşında alt yapıdan yeni sporcular yetiştirerek, kente ve ülkeye sporcular kazandırıyor.

Haliliye Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurularak çeşitli branşlarda faaliyet gösteren Haliliye Belediye Spor Kulübü, kente ve ülkeye yeni sporcular yetiştirmek adına çalışmalar yürütüyor. Alanında uzman öğreticiler tarafından basketbol, voleybol, kick boks, masa tenisi, halk oyunları ve atletizm branşlarında faaliyetini sürdüren Haliliye Belediye Spor, başarıları ve aldığı kupalarla da göz dolduruyor.

Atletizm alanında alt yapıdan 50 sporcu yetiştiren Haliliye Belediye Spor Kulübü, bu alanda da büyük başarılar elde etti. Gülle atma, bayrak yarışı, üç adım atlama, yüksek atlama, kısa ve uzun mesafe koşu alanlarında antrenmanlarını devam ettiren sporcular, geçen 16 Nisan’daki bayrak yarışında takım halinde birinci ve üçüncü olarak iki kupa kaldırdı. 10- 16 yaş aralığındaki sporcular, Haliliye adına yarışmaktan gurur duyduklarını, kendilerine bu imkanı sağlayan Haliliye Belediyesi’ne ve Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiklerini söylediler.

GAP Arena Stadyumu’nda antrenmanlarını gerçekleştirilen Haliliyeli sporcularından 3’ü erkek toplam 8 kişi, 30 Nisan 2016 cumartesi günü Gaziantep’te Türkcell Küçükler Festivali Çeyrek Finali’nde yarışacak.

Eklenme Tarihi: 29.04.2016 05:33

×