BAŞKAN DEMİRKOL, ÖĞRENCİLERİ ÇANAKKALE’YE UĞURLADI

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Haliliye Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi anısına düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girerek, geziye hak kazanan öğrencileri Çanakkale’ye uğurladı.

Haliliye Belediyesi, geleneksel hale getirdiği 18 Mart Çanakkale Zaferi anısına düzenlediği yarışmalarda dereceye giren öğrencileri Çanakkale’ye götürüyor. Bilgi yarışması, şiir okuma, şiir yazma, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren 75 öğrenci için Topçu Meydanı’nda uğurlama programı düzenledi. Programa; Başkan Fevzi Demirkol, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Görüştüğü öğrencilerden Çanakkale ruhunu en iyi şekilde yaşamalarını isteyen Başkan Demirkol, Çanakkale programıyla ilgili de açıklama yaptı. Başkan Demirkol, şunları kaydetti:

“İl genelinde yapmış olduğumuz konusu sadece Çanakkale olan bilgi yarışması neticesinde, derece giren arkadaşlarımızı daha önceden belirtmiş olduğumuz ödüllere ilaveten Çanakkale gezisi düzenliyoruz. Bugün itibariyle arkadaşlarımız Çanakkale’ye gidecekler. Çanakkale’de, 18 Mart 1915’de yaşanan olayları mahallinde görecekler ve inceleyecekler. O manevi havayı teneffüs etmiş olarak şehrimize geri dönecekler. Ben bu şekilde yolculuğa çıkan öğrencilerimizi Allah’a emanet ediyorum. Muhteşem olarak dönmelerini temenni ediyorum. Çanakkale’nin manevi havasını teneffüs etmiş ve bu manevi havayı çevresine aktaran bir gençlik temenni ediyorum. Kendilerine hayırlı yolculuklar diliyorum.”

Açıklamanın ardından öğrenciler ve öğretmenleri ile görevliler, otobüslere binerek Çanakkale’ye doğru yola çıktı.

Eklenme Tarihi: 02.05.2016 03:11

×