BAŞKAN DEMİRKOL: TÜM İSLAM ALEMİ’NİN KANDİLİ MÜBAREK OLSUN

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 3 Mayıs’ı 4 Mayıs’a bağlayan gece idrak edeceğimiz Miraç Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında, tüm İslam Alemi’nin kandilini kutladı.

Başkan Fevzi Demirkol; mesajında, Miraç’ın Mescid-i Haram’dan başlanarak, Mescid-i Aksa’ya oradan da semaya yapılan yolculuk olduğunu belirtti. Miraç’ın mucizevi bir buluşma olduğunu ifade eden Başkan Demirkol, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Önümüzdeki salı gününü, çarşambaya bağlayan gece mübarek Miraç Kandili’ni idrak edeceğiz. Mescid-i Haram’dan başlanarak, Mescid-i Aksa’ya ve oradan da yüce yaratıcıya yapılan yolculuk olan Miraç, bir arınma gecesidir. İbadetle geçirilmesi gereken bu mübarek gece, dargınlıkların da giderilmesine vesile olmasını niyaz ediyorum. Bu kadim gecenin müjdelerine nail, sırlarına tanık, dualarına ortak olmanızı diliyorum. Kutlu bir yolculuk olan Miraç Kandili’nin tüm İslam Alemi’ne hayırlar, İslam Coğrafyası’na barış ve huzur getirmesini temenni eder, tüm Müslümanların kandilini kutlarım.”

Eklenme Tarihi: 02.05.2016 10:46

×