BAŞKAN DEMİRKOL, SERGİ AÇILIŞINA KATILDI

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Haliliye Belediyesi'nin katkılarıyla hazırlanan "Dünden- Bugüne İçimdeki Urfa" konulu Mustafa Çavcı'nın (Tuzcu) hazırladığı resim sergisinin açılışına katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Sergi Salonu'ndaki sergi açılışına Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'un yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Mahmut Kırıkçı, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Faik Demir, ressam Mustafa Çavcı ile sanatseverler katıldı. Çavcı'nın 2006'dan beri yaptığı Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik yerlerini işlediği 28 resmin bulunduğu sergiyi dolaşan Başkan Demirkol, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Urfa'nın yetiştirdiği sanatçılarından biri olan Sayın Mustafa Çavcı'nın resim sergisini gezme imkanı bulduk. Gayet başarılı eserler var. Urfa'nın geçmişi, tarihini, tabiatını, kültürünü eserlerine aktarmış. Kendilerine ve sanata, sanatçıya vermiş olduğumuz önemin daha da artarak devamını belirterek ileriki sanat hayatında başarılar diliyoruz. Bu ölçüde eserlerinin devamını diliyorum. Çünkü bunlar, tarihe kayıt düşmektir. Urfa'nın eski ve şuandaki haliyle 1800'lü yıllardan günümüze kadar olan bütün kültürel varlıkları ve sanat eserlerini ortaya koymuş."

2006 yılından çalışmalarını yaptığını ifade eden ressam Mustafa Çavcı ise, "2006 yılından beri yapmış olduğum çalışmaların sergisini, Haliliye Belediye Başkanımızın katılımıyla açmış bulunmaktayız. Urfa sevdasından dolayı ben bu eserleri yaptım" dedi.

Açılışa katılan Genel Sekreter Yardımcısı Kırıkçı da, Şanlıurfa'nın bir sanat kenti olduğunu ifade etti.

Eklenme Tarihi: 08.12.2014 08:35

×