HALİLİYE’DE YENİ YEŞİL ALANLAR VATANDAŞLAR İÇİN HAZIRLANIYOR

Haliliye Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşların vakit geçirdiği yeşil alanları arttırmaya yönelik çalışmalarını Konuklu kırsal Mahallesi ile Paşabağı Mahallesi’nde sürdürüyor. 

Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, vatandaşların yaşam alanları olan park ve bahçelerde bakım onarım, yenileme ve yeni alanlar oluşturmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, ilçedeki yeşil alanların metrekaresini arttırmak ve vatandaşların vakit geçireceği alternatif alanlar oluşturmayı hedefliyor. 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Paşabağı Mahallesi 721 Sokak’ta bulunan boş alanın düzenlemesine başladı. Boş alanı yeniden dizayn ederek, vatandaşların vakit geçirebileceği yeşil alan haline dönüştüren ekipler, bu çalışmalarını kısa sürede tamamlamayı amaçlıyor. Konuklu kırsal Mahallesi’nde de geçtiğimiz günlerde yapımına başlanılan parkta da sona gelindi. Parktaki piknik masaları ve bankların montesini tamamlayan ekipler, çim ekim çalışmalarını bitirmesinin ardından parkı vatandaşların hizmetine sunmayı hedefliyor.

Eklenme Tarihi: 20.05.2016 06:14

×