HALİLİYE BELEDİYESİ, HİZMETLERİNDE İBADETHANELERİ UNUTMUYOR

Haliliye Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında yaptığı hizmetlerde vatandaşların ibadet yaptığı mekanları da unutmuyor. İbadethanelerin bir çok eksiğini tamamlayarak Haliliye halkının daha rahat koşullarda ibadet yapmasını sağlayan belediye, vatandaşların da taktirini topluyor. 

Başkan Fevzi Demirkol’un “Haliliye için hep iyisi, hep yenisi” söylemiyle çalışmalarını temel ve sosyal belediyecilik alanında sürdüren Haliliye Belediyesi, vatandaşların ibadetlerini yaptığı mekanları da unutmuyor. Daha öncesinde ibadethanelerin halı, klima, tente ve gölgelerinde, inşaat malzemeleri gibi ihtiyaçlarını karşılayan Haliliye Belediyesi, bu ihtiyaçların giderilmesi konusunda da çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü, Paşabağı Mahallesi’nde bulunan Abdurrahman İbni Avf Camii’nin çevre düzenlemesi ihtiyacını yanıtsız bırakmadı. Ekipler, cami çevresindeki kötü görüntünün önüne geçerek, alana karo döşemesi yaptı. Yaklaşık 900 metrekarelik döşeme hem cami çevresindeki kötü görüntünün giderilmesini sağladı hem de ibadet için camiye gelen vatandaşların taktirini topladı.

İbadethanelere yönelik devam ettirilen çalışmalar kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü de, vatandaşların temiz ortamlarda ibadet yapmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal Yardım Müdürlüğü, bu kapsamda son olarak ÇEAŞ Anadolu Lisesi’nin mescitlerinin halı ihtiyacını karşılayarak, öğrencilerin ve öğretmenlerin daha temiz bir alanda ibadet etmesini sağladı.

Eklenme Tarihi: 26.05.2016 05:21

×