HALİLİYE BELEDİYESİ’NDE ÖĞRENCİLER ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYOR

Haliliye Belediyesi Sanat Atölyesi’nde eğitim gören 15 öğrenci, üniversitelerin Müzik Öğretmenliği ve Konservatuar bölümü yetenek sınavlarına, alanında uzman öğreticiler tarafından çalıştırılıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sanat Atölyesi’nin müzik bölümü öğrencilerine, müzik öğretmeni veya konservatuvar bölümü öğrencisi olmaları için eğitim veriliyor. 15 öğrencinin eğitim aldığı atölyede; nota işitme, okuma ve yazma alanlarında dersler veriliyor.

Lise öğrencisi veya liseyi bitirmiş ve YGS’de gerekli puanı almış öğrencilerin eğitim aldığı Sanat Atölyesi’nde, öğrencilere üniversitelerin yetenek sınavlarına yönelik eğitimler veriliyor. Eğitim kurslarına katılan öğrenciler, Haliliye Belediyesinin kendilerine sunduğu hizmetten dolayı memnun olduklarını, bu nedenle Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiklerini söylediler.

Ücretsiz verilen eğitim kurslarına kayıtlar ise devam ediyor. Kayıt yapmak isteyen öğrenciler, 4442263 numaralı Beyaz Masa Hattı’ndan bilgi alabilir veya Haliliye Belediyesinin Kadri Eroğan Caddesi’ndeki ek hizmet binasında bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bizzat başvuruda bulunabilirler. 

Eklenme Tarihi: 31.05.2016 04:56

×