HALİLİYE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI

Haliliye Belediyesi dün gece saatlerinde gerçekleşen darbeye kalkışma girişiminin hemen ardından teknik müdürlüklerin kontrolü altında olan tüm ekipman ve filosunu olası bir hareketliliğe karşı Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı önünde bekletmeye başladı.

Giriş ve çıkışların kapanmasını sağlayan araç yığınağının ardından ise Haliliye Belediyesi tüm personellerini sokaklara davet etti. Gece saatlerinden yana tam kadro sahada olan Haliliye Belediyesi personellerinin yanı sıra, sokakta yer alan ve olası müdahaleye tepki veren tüm vatandaşlara da ikramlarda bulundu. Kumanya ve su ikramının yapıldığı ve ucu açık olarak yapılmaya devam ettiği olağanüstü planlama süresince, Haliliye Belediyesi tüm yönetim ve çalışanları ve belediyenin tüm ekipman ve araçları ile sahada bu kalkışmanın karşısında durmaya devam ediyor.  Halkın onurlu duruşuna tam güçle destek veren Haliliye Belediyesi ayrıca, sıcak hava şartlarına rağmen sokaklarda kalkışma girişimine tepki veren, karşı koyan vatandaşın bekleme sürecini kolaylaştıracak çadırları da aralıklarla kurdu. 

GECEDEN BU YANE NELER YAPILDI?

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'un talimatları ile gereken her türlü desteğin verildiği ve halkın binlerle içinde yer aldığı kalkışma girişimine tepki süreci boyunca, Haliliye Belediyesi'nin sahadaki adımlarını koordine eden Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ise gece saatlerinden itibaren yapılanları şu şekilde özetledi:

"Dün gece Haliliye Belediyesi olarak Başkanımız Sayın Fevzi Demirkol’un talimatları doğrultusunda olayın yaşandığı ilk saatlerden itibaren, tüm vatandaşlarımızla, teşkilatımızla, Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte, AK Parti İl Başkanlığı'nda bir araya geldik. Burada olayın vahametini, durumunu hem de Urfa boyutunu gördük, istişare ettik. Aynı zamanda İl Başkanımız ve Belediye Başkanımızın Urfa’da yapılması gerekenlerle ilgili vermiş oldukları talimatları burada Belediye Başkanlarımız ve personelimizle birlikte yerine getirmeye çalıştık. Dün gece yapılan vatana ihanettir. Bu ihaneti yapanlar er ya da geç cezasını çekecektir. Biz vatan evlatları olarak insanlarımız sokaklarda bu darbe girişimine ayakta durarak, sabahlara kadar uyumayarak “Dur” demişlerdir. Bu yaşanan olaydan sonra böyle bir şeye, bir daha kimse cesaret edemeyecektir. İnsanlarımız bu duruşu gösterdiği takdirde, inşallah her zaman galip geleceğiz. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz ilçe belediyesi olarak burada TUGAY’ın önünde diğer belediyelerimiz gibi bütün Fen İşleri araçlarımızı kamyonlarımızı, kepçelerimizi oradan çıkan askerler vatandaşlara zarar vermesinler diye, elimizden geldiğince engel olmaya çalıştık. Yine aynı şekilde burada bulunan vatandaşlarımıza su ikramında bulunduk. Vatandaşlarımızın bayrak talepleri vardı, bayrak dağıttık. Aynı şekilde burada vatandaşlara kumanya dağıtıldı, yine dağıtılmaya devam edilecek. Çadırımız geldi o da aşağıda kuruldu. İl Başkanımızdan, Haliliye Belediye Başkanımızdan talimat gelene kadar burada nöbete devam ediyoruz."

Haliliye Belediyesi çalışanları, ekipman, araç ve imkanları ile Türkiye genelinde şartlar normale dönene kadar sahada, sokakta, tepkide olmaya devam edecek, kararlılık gösterecek ve gösterenlerin de yanlarında olacaktır. 

Eklenme Tarihi: 16.07.2016 03:51

×