HALİLİYE’DEN VİRANŞEHİR’E DEMOKRASİ NÖBETİ

Haliliye Belediyesi, milli irade ve demokrasi nöbetinin 16’ncı gecesinde Viranşehirliler ile buluştu. Grup Dergah ve Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği korosunun da gösterimlerini sunduğu gecede konuşan Başkan Fevzi Demirkol, “Hiçbir tehlikenin sizi korkutamadığını göstererek meydanlara indiniz” dedi.

Başkan Fevzi Demirkol, 15 Temmuz askeri kalkışma girişimi sonrasında başlatılan milli irade ve demokrasi nöbetinin 16’ncı gecesinde de meydanlardan ayrılmadı. Haliliye Belediyesi’nce Viranşehir İlçesi’nde düzenlenen nöbet programına katılan Başkan Demirkol, Viranşehirliler tarafından coşkuyla karşılandı. AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Ahmet Eşref Fakıbaba ve Mehmet Akyürek, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cemil Çadak, Viranşehir İlçe Başkanı Mehmet Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ve teşkilat üyeleri ile belediye meclis üyelerinin de katıldığı gecede Grup Dergah, ilahi konserini sundu. Haliliye Belediyesi ekipleri tarafından alanı dolduranlara Türk Bayrağı, su ve çeşitli ikramların da yapıldığı ilahi konserinin sonunda Grup Dergah’ın okuduğu duaya, alanı dolduranlar hep birlikte ‘amin’ dedi.

Grup Dergah sonrası sahne alan Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği Korosu’da, seslendirdiği ilahiler ve kasidelerle alanı dolduranların taktirini topladı. Yaklaşık 3 saat süren programda konuşan AK Parti Milletvekilleri Fakıbaba ve Akyürek, Haliliye Belediyesi’ne ve Başkan Fevzi Demirkol’a düzenledikleri programdan dolayı teşekkür ettiler.

“ASKER KILIKLI TERÖRİSTLER DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNDU”

Başkan Fevzi Demirkol’da konuşmasına demokrasi şehitlerine rahmet dilerek başladı. Asker kılıklı teröristlerin bulunduğu darbe girişiminin halk tarafından geri püskürtüldüğünü vurgulayan Başkan Demirkol, şunları kaydetti:

“15 Temmuz akşamı bir vahşet yaşandı. Darbe teşebbüsü oldu. Bu darbe teşebbüsü, darbenin amacı sadece darbe değil ülkemizin işgaliydi. Bir grup asker kılıklı terörist bu darbe teşebbüsünde bulundular. Bir laf vardır; keser döner, sap döner, bir günde hesap döner. Cenab-ı Hakk’ın hesabı galip geldi. Hesap döndü. Viranşehir’in bu meydanını dolduran kahraman Viranşehirliler gibi Şanlıurfa’daki Rabia Meydanı ve çeşitli meydanları dolduran Şanlıurfalılar gibi Türkiye’nin 81 vilayetinde insanlar meydanları doldurdu. Viranşehir’den şunu söylediniz; mefkûremiz göklerde yükselen al sancak, Allah’ın huzurunda eğiliriz biz ancak dediniz ve hiçbir tehlikenin sizi korkutamadığını göstererek meydanlara indiniz. Allah sizlerden razı olsun. Demokrasiye, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, milletin birliğine gem vurmak isteyenleri en acil şekilde bertaraf edildi. Allah’a şükür bugün ülkemize devletin yasal güçleri hakimdir.”

Başkan Fevzi Demirkol, program sonrasında da AK Parti Viranşehir İlçe Teşkilatıyla bir araya geldi. Teşkilat üyeleriyle yaptığı görüşme sonrasında kent merkezine dönen Başkan Demirkol, burada da Rabia Meydanı’nda demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlarla görüştü ve günün ilk ışıklarıyla birlikte nöbeti sonlandırdı.

Eklenme Tarihi: 31.07.2016 06:14

×